AKADEMIA PRAWNIKA PRZEDSIĘBIORSTW | Pracownicze Plany Kapitałowe – nowe obowiązki pracodawcy

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr i Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw serdecznie zapraszają prawników z firm członkowskich PSPP na szkolenie z cyklu Akademii Prawnika Przedsiębiorstw WKB. Jest to autorski program szkoleniowy opracowany przez ekspertów kancelarii WKB specjalnie z myślą o prawnikach wewnętrznych działów prawnych przedsiębiorstw, w ramach którego koncentrujemy się na zagadnieniach prawnych kluczowych z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej.


28 marca 2019 r. | 10:00-12:30

siedziba WKB: Plac Małachowskiego 2, wejście A (od ul. Traugutta)


Już od 1 lipca 2019 r. podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób będą zobowiązane do utworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych, co wiąże się z powstaniem szeregu nowych obowiązków i kosztów po stronie pracodawcy. Podczas szkolenia kompleksowo omówimy zasady tworzenia oraz praktyczne aspekty funkcjonowania PPK. Wyjaśnimy również kwestie, które budzą największe wątpliwości pracodawców.


Zagadnienia:

  • Pracownicze Plany Kapitałowe – główne założenia.
  • Uczestnicy PPK.
  • Obowiązki pracodawcy i procedura tworzenia PPK.
  • Rola związków zawodowych oraz innych partnerów społecznych.
  • Zasilenia do PPK (składki, wpłata powitalna, dopłaty roczne).
  • Etapy i terminy wdrażania PPK przez pracodawców.
  • Dysponowanie środkami zgromadzonymi w PPK.
  • Uprawnienia uczestnika PPK (rezygnacja z PPK, zmiana pracodawcy).
  • PPK czy PPE?


Prowadzący:


Wioleta Polak – radca prawny, partner zarządzający zespołem prawa pracy. Ma doświadczenie w sprawach dotyczących indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, restrukturyzacji zakładów pracy (w tym o charakterze transgranicznym), prawno-pracowniczych aspektów transakcji korporacyjnych, tworzenia struktur wynagradzania, a także systemów motywacyjnych dla pracowników (w tym w sektorze bankowym). Doradza w opracowywaniu i wdrażaniu nowych struktur zatrudnienia i reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych. Rekomendacje: The Legal 500.Magda Dudziec – radca prawny, associate.
Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw w sprawach z zakresu prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się bieżącą obsługą klientów w zakresie zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy, zapewnia również wsparcie w projektach związanych z restrukturyzacją zatrudnienia (zwolnienia grupowe oraz przejścia zakładów pracy). Ma doświadczenie, m.in. w tworzeniu polityk oraz regulaminów wewnętrznych, a także innych dokumentów związanych ze stosunkiem pracy.Udział w szkoleniu można zgłaszać przesyłając wiadomość na adres: biuro@pspp.org.pl.

Szkolenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00