Bartosz Łaski

adwokat bartosz.laski@wkb.pl
T: +48 22 201 00 00

Specjalizacje

Języki obce

angielski

Członek zespołu nieruchomości i procesu inwestycyjnego.


Obsługuje klientów z sektora nieruchomości magazynowych, biurowych, handlowych mieszkaniowych oraz hotelowych.


Specjalizuje się w doradztwie przy transakcjach nieruchomościowych (zarówno po stronie deweloperów, jak i po stronie funduszy inwestycyjnych). Ma doświadczenie w negocjowaniu umów najmu. Wspiera także klientów w procesach inwestycyjnych (negocjowanie umów o prace projektowe, umów o generalne wykonawstwo itp.).


Doradzał m.in. przy transakcjach zbycia lub nabycia nieruchomości komercyjnych (zarówno ustrukturyzowanych w formie zbycia lub nabycia aktywa nieruchomościowego, jak również w formie zbycia lub nabycia spółki celowej). Uczestnik transakcji transgranicznych oraz zbywania portfolio nieruchomości komercyjnych. Negocjował wielkopowierzchniowe umowy najmu.


Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Doświadczenie zdobywał pracując w działach nieruchomości międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie oraz w butikowej kancelarii prawnej obsługującej rynek nieruchomości.


Przykładowe doświadczenie:

Przed dołączeniem do WKB doradzał m.in.:

  • Jednemu z największych deweloperów magazynowych w bieżącej działalności (w tym m.in. w negocjowaniu umów najmu, nabywaniu nieruchomości pod zabudowę inwestycyjną, negocjowaniu umów deweloperskich, umów typu joint venture, zbywaniu zrealizowanych projektów do funduszy inwestycyjnych);
  • Międzynarodowemu funduszowi inwestycyjnemu w bieżącej działalności (w tym m.in. w negocjowaniu umów najmu w budynkach biurowych i magazynowych, w realizacjach inwestycji magazynowych w Polsce, w transakcji refinansowania budynku biurowego, w transakcji zbycia budynku biurowego w Polsce);
  • Jednemu z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce w licznych inwestycjach zlokalizowanych w Warszawie;
  • Deweloperowi oraz zarządcy centrów handlowych w zbyciu centrum handlowego na Dolnym Śląsku;
  • Międzynarodowemu deweloperowi centrów handlowych w budowie centrum handlowego na terenie Małopolski;
  • Jednemu z największych operatorów biur coworkingowych na świecie przy negocjowaniu umów najmu;
  • Międzynarodowemu ubezpieczycielowi w zakresie polis W&I przy transakcjach nieruchomościowych.

STARSI PARTNERZY:

PARTNERZY:

DORADCY:

PRAWNICY: