WKB w mediach
Świadczenie usług na rzecz odbiorców przemysłowych
2019-04-02
Czy działalność polegająca na dostarczaniu wody oraz odprowadzaniu ścieków przez podmiot, któremu gmina nie powierzyła wykonywania zadania własnego, stanowi działalność w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę lub zbiorowego odprowadzania ścieków w rozumieniu ustawy? Na to pytanie odpowiada Anna Flaga-Martynek w artykule na łamach czasopisma "Wodociągi i Kanalizacja".
Obiad gratis dla klienta a VAT
2019-03-20
Spółka nie może odliczyć podatku z faktur za przygotowanie posiłku uczestnikom zorganizowanej przez nią akcji promocyjnej, bo jest on przeznaczony na rzecz konsumentów - tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim. Wyrok komentuje na łamach Rzeczpospolitej Łukasz Czekański.
Marketing spontaniczny w reklamie produktów i usług
2019-03-15
Reklama produktów i usług przyjmuje coraz ciekawsze i bardziej dynamiczne formy. Jedną z nich jest real time marketing (marketing spontaniczny), polegający na wykorzystaniu do promocji marki ciekawej, zabawnej i niespodziewanej sytuacji, która zdobywa popularność wśród odbiorców (najczęściej użytkowników sieci lub mediów społecznościowych). Czy z taką formą marketingu wiążą się szczególne ryzyka prawne? O tym piszą Agnieszka Wiercińska-Krużewska i Anna Wilińska-Zelek w felietonie "Rzecz o prawie".
Przegląd orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej związanego z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia i sektora farmaceutycznego (rok 2018)
2019-03-10
Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z zakresu prawa medycznego i farmaceutycznego dotyczy bardzo zróżnicowanych problemów. Węzłowe problemy dostrzeżone w judykaturze omówiła Anna Wilińska-Zelek w artykule przygotowanym wspólnie z dr. Miłoszem Malagą dla czasopisma Naczelnej Izby Lekarskie "Medyczna Wokanda". Anna Wilińska-Zelek jest Członkiem Zespołu Redakcyjnego Rocznika.
Nowe wyzwania na rynku odszkodowań pasażerskich
2019-03-06
Jadwiga Stryczyńska na portalu pasazer.com pisze o tym, jak nowelizacja prawa lotniczego i ostatnie orzeczenia mogą wpłynąć na sytuację pasażerów i firm zajmujących się pozyskiwaniem odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty.
Chorobowe i urlop kadry badawczej nie wyklucza preferencji
2019-03-06
Jeśli pracownik został zatrudniony wyłącznie do działalności naukowo-badawczej to pracodawca ma prawo odliczyć wydatki związane z jego zatrudnieniem w ramach ulgi B+R – tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie. Wyrok komentuje w Rzeczpospolitej Łukasz Czekański.
strona 3 z 65
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 > >>Publikacje naukowe
Bydgoskie standardy wód opadowych
„Bydgoskie standardy wód opadowych” to interdyscyplinarne opracowanie przygotowane w ramach projektu „BYDGOSKA RETENCJA +2050” realizowanego przez Miejskie Wodociągi i Kanalizację w Bydgoszczy przy wsparciu środków unijnych. Anna Flaga-Martynek jest współautorką rozdziału dotyczącego założeń przetargowych w tej publikacji.
The Corporate Governance Review 2019
Andrzej Wierciński, Anna Wojciechowska oraz Anna Wyrzykowska są współautorami rozdziału omawiającego polskie regulacje dotyczące zasad ładu korporacyjnego, który ukazał się w tegorocznym wydaniu prestiżowego opracowania „The Corporate Governance Review”.
Prawne i ekonomiczne aspekty rozwoju elektromobilności
W gronie autorów publikacji znaleźli się eksperci WKB: Jarosław Kola (współredaktor), Maciej Szambelańczyk, Agnieszka Chwiałkowska, dr Piotr Lissoń oraz Magdalena Czenko.
Polecamy
WKB wspierało udział zwycięzców Global Legal Hackathon w finale konkursu w Nowym Jorku
Kancelaria WKB miała przyjemność wspierać zespół InteliLex – zwycięzców polskiego etapu Global Legal Hackathon 2019 – w udziale w globalnym finale tego konkursu, który odbył się na początku maja w Nowym Jorku. Rozwiązanie opracowane przez InteliLex zyskało uznanie jurorów, a zespół został wybrany jednym z trzech zwycięzców tego wydarzenia, łączącego branżę prawniczą i technologiczne innowacje.
Zmiany w praktyce rynków kapitałowych WKB
W związku z rosnącą liczbą projektów dotyczących emisji papierów wartościowych oraz obsługi podmiotów biorących udział w transakcjach na rynku kapitałowym, kancelaria WKB wyodrębniła i wzmocniła zespół ekspertów specjalizujących się w prawie rynków kapitałowych. Zespołem kieruje Agata Szczepańczyk-Piwek wspierana przez Martę Midloch i Jakuba Jędrzejaka, którzy w dalszym ciągu kompleksowo doradzać będą klientom w zakresie publicznego obrotu akcjami i obsługi spółek notowanych na giełdzie.
WKB zaangażowana w powołanie do życia Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii
24 kwietnia w Warszawie zostało powołane do życia Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii. W gronie członków założycieli Stowarzyszenia znaleźli się przedstawiciele najbardziej aktywnych w tej dziedzinie kancelarii prawnych, w tym Agnieszka Wiercińska-Krużewska, Milena Bogdanowicz i dr Marek Porzeżyński.
Prawnicy WKB współautorami monografii na temat rozwoju elektromobilności
W gronie autorów publikacji znaleźli się eksperci WKB: Jarosław Kola (współredaktor), Maciej Szambelańczyk, Agnieszka Chwiałkowska, dr Piotr Lissoń oraz Magdalena Czenko.
Ranking The Legal 500 EMEA 2019: kancelaria WKB wyróżniona w 15 kategoriach
W najnowszym wydaniu rankingu The Legal 500 EMEA kancelaria WKB otrzymała rekomendacje aż w 15 kategoriach. Indywidualnie wyróżnionych zostało 25 prawników. Dr Jerzy Baehr, Aleksander Stawicki i dr Bartosz Turno znaleźli się w gronie ekspertów wyróżnionych jako liderzy rynku (Leading Individual), a Anna Flaga-Martynek wyróżniona została jako Next Generation Lawyer.
Kontakt
Karolina Heneczkowska
T: +48 22 201 00 00
Sylwia Duszyńska
T: +48 22 201 00 00