WKB w mediach
Co zrobić by wykonawcy nie uchylali się od zawarcia umowy
2017-11-16
Obecnie w postępowaniach przetargowych wśród wykonawców wzrasta tendencja do uchylania się od zawarcia umowy ze względu na często dynamiczne i nieprzewidywalne zmiany uwarunkowań rynkowych, które często mogą prowadzić do nieopłacalności wykonania umowy przez wykonawcę na warunkach określonych w ofercie. Jakie są przyczyny tego zjawiska i co zamawiający mogą zrobić, by temu przeciwdziałać pisze Marta Banyk w komentarzu na portalu RynekInfrastruktury.pl
Ustawa o obrocie ziemią: Państwo nie da się wyprowadzić w pole
2017-11-15
Ministerstwo Rolnictwa przystąpiło do likwidowania luk w ustawie ograniczającej obrót gruntami rolnymi. Przykładowo, rozwiązanie, zmiana lub odstąpienie od warunkowej umowy sprzedaży udziałów lub akcji przed skorzystaniem w ciągu 30 dni z prawa pierwokupu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa będzie nieważne. Proponowane zmiany komentuje Sylwia Czerwik-Drozdowicz w artykule opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.
Konsekwencje zmiany prawnej kwalifikacji wód opadowych
2017-11-15
Nowa ustawa Prawo wodne z 20 lipca 2017 r. od początku wzbudza wiele kontrowersji w branży wodociągowo-kanalizacyjnej, w szczególności w zakresie zmiany kwalifikacji wód odpadowych i roztopowych. O konsekwencjach nowych zapisów piszą eksperci kancelarii WKB – Anna Flaga-Martynek i dr Sergiusz Urban w listopadowym wydaniu magazynu Wodociągi i Kanalizacja.
Poluzowanie obrotu ziemią
2017-11-14
Do konsultacji społecznych trafił projekt nowelizacji Ministerstwa Rolnictwa, który zmienia ustawy regulujące obrót ziemią, m.in. umożliwia nabycie nieruchomości rolnej przez małżonka po rozwodzie nawet jeśli nie spełnia on kryteriów ustawowych i poszerza katalog podmiotów, które mogą nabyć nieruchomość rolną za zgodą Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa. Opinia Sylwii Czerwik-Drozdowicz na temat proponowanych regulacji w artykule opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.
Żywność źle oznaczona
2017-11-07
Wyniki kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wskazują, że co piąty produkt sprzedawany na polskim rynku jest niewłaściwie oznakowany. Czy zwalczanie mylących oznakowań żywności to domena wyłącznie inspekcji i UOKiK? Jak na tę praktykę mogą zareagować uczciwi producenci, zrzeszające ich organizacje i organizacje konsumenckie? Informacje w artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej komentuje Aleksandra Wędrychowska - Karpińska.
Informacja przedkontraktowa
2017-11-05
Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń rodzi wciąż nowe dylematy w obszarze obowiązków informacyjnych względem klienta, spoczywających na dystrybutorze ubezpieczeń. O dopuszczalnych formach przekazywania informacji przedkontraktowej pisze Marek Prętki w listopadowym wydaniu Miesięcznika Ubezpieczeniowego.
strona 12 z 65
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 > >>Publikacje naukowe
Elektromobilność w rozwoju miast
Jakub Pokrzywniak i Maciej Szambelańczyk współautorami monografii pod red. dr. hab. Wojciecha Drożdża.
The Corporate Governance Review 2018
Andrzej Wierciński, Anna Wojciechowska oraz Anna Wyrzykowska są współautorami rozdziału omawiającego polskie regulacje dotyczące zasad ładu korporacyjnego, który ukazał się w tegorocznym wydaniu prestiżowego opracowania „The Corporate Governance Review”.
Procedural Environmental Rights
Opublikowana w lutym 2018 roku przekrojowa praca zbiorowa 'Procedural Environmental Rights: Principle X in Theory and Practice’ koncentruje się na proceduralnych prawach środowiskowych, takich jak dostęp do informacji o środowisku, udział społeczeństwa w podejmowaniu decyzji oraz dostęp do sądu w sprawach związanych z ochroną środowiska. Autorem jednego z rozdziałów poświęconego przepisom regulującym wybrane aspekty związane z decyzjami środowiskowymi w tzw. specustawach jest zarządzający praktyką ochrony środowiska w WKB – dr. Sergiusz Urban. Publikacja została wydana pod patronatem European Environmental Law Forum (EELF).
Polecamy
RAPORT WKB: Opłaty za odprowadzanie ścieków z wód opadowych lub roztopowych – wybrane zagadnienia praktyczne
Problematyka pobierania opłat za odprowadzanie ścieków z wód opadowych lub roztopowych jest wciąż zagadnieniem wywołującym liczne wątpliwości prawne i kontrowersje wśród podmiotów ponoszących te opłaty teraz w szczególności wobec dyskusji nad nowym projektem ustawy Prawo wodne. Zachęcamy do zapoznania się z raportem poruszającym zagadnienia, które mają istotne znaczenie w praktyce ustalania taryf na odprowadzanie ścieków z wód opadowych lub roztopowych, autorstwa prawników WKB – Anny Flagi-Martynek (counsel) oraz Macieja Gniewosza.
Nowy partner w kancelarii wzmacnia praktykę bankowości i finansów
Do grona partnerów kancelarii dołączył adwokat Marcin Smolarek, który będzie odpowiedzialny za praktykę bankowości i finansów.
Zapraszamy na nadchodzące wydarzenia z udziałem naszych prawników (10-14.10.2016)
Prawnicy WKB wezmą udział m.in. w dwóch wydarzeniach poświęconych ochronie środowiska: Kongresie ENVICON, którego kancelaria jest partnerem prawnym oraz Forum Ekologicznym Branży Chemicznej, a także w Międzynarodowej Konferencji AIDA Polska.
Prix Galien Polska 2016
Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr została partnerem prawnym IV polskiej edycji międzynarodowego konkursu Prix Galien Polska 2016, której organizatorem jest Pharma Concept. Prix Galien stanowi obecnie jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie farmacji i medycyny, której ranga jest porównywana do Nagrody Nobla.
WKB partnerem prawnym Kongresu ENVICON
Kancelaria WKB została partnerem prawnym Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, organizowanego przez firmę Abrys. Jednym z prelegentów będzie Maciej Szambelańczyk, który przybliży uczestnikom zagadnienia związane z nowym prawem wodnym.
Kontakt
Karolina Heneczkowska
T: +48 22 201 00 00
Sylwia Duszyńska
T: +48 22 201 00 00