WKB w mediach
Termin „ważności” decyzji środowiskowych a nowe Prawo wodne
2017-10-30
Czy wprowadzona na mocy nowego Prawa wodnego ocena wodnoprawna zmienia okres „ważności” decyzji środowiskowych? O wątpliwościach zrodzonych na tle nowych przepisów pisze dr Sergiusz Urban – zarządzający praktyką ochrony środowiska w WKB – na portalu sozosfera.pl
Regulatory changes impacting the renovation of historical buildings
2017-10-09
Od 9 września 2017 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego może uchylić lub zmienić pozwolenie na – między innymi – prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku lub jego otoczeniu. W najnowszym numerze Warsaw Business Journal Observer można znaleźć artykuł autorstwa Anny Wyrzykowskiej i Karola Filipiuka, którzy komentują wprowadzone zmiany i ich potencjalne skutki dla branży.
Firmy pomyślą dwa razy, zanim zgłoszą suplementy do GIS. Bo słono zapłacą
2017-10-06
Główny Inspektorat Sanitarny na zlecenie Ministerstwa Zdrowia pracuje nad projektem nowelizacji ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia, który ma nałożyć na przedsiębiorców m.in. nowe liczne obowiązki i ograniczenia w reklamie, promocji, marketingu i wprowadzaniu na rynek suplementów diety. Opinia Juliusza Krzyżanowskiego na temat proponowanych regulacji w artykule opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.
Export of Polish commodities, Polish food brands abroad
2017-09-26
O rozwoju eksportu polskiej żywności oraz o możliwościach płynących z umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą (CETA) pisze Magdalena Zielińska w artykule opublikowanym w najnowszym wydaniu Warsaw Business Journal (WBJ, wrzesień 2017, str. 12).
Status właścicielski infrastruktury oświetleniowej a jej wykorzystywanie przez gminy
2017-09-25
O sytuacji na rynku i dylematach związanych z infrastrukturą oświetleniową w kontekście relacji między jednostkami samorządu terytorialnego a właścicielami infrastruktury piszą eksperci z zespołu energetycznego WKB – Maciej Szambelańczyk i Krzysztof Sikorski – w najnowszym wydaniu magazynu specjalistycznego Inteligentne Miasta i Regiony 2/2017 (3).
TSUE rozstrzygnie, czy kurier pozwoli przeczytać umowę zawieraną na odległość
2017-09-18
Sąd Najwyższy skierował do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytanie prejudycjalne w sprawie dotyczącej sporu pomiędzy Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji a spółką Orange. Czy uniemożliwianie konsumentom zapoznania się z umową do podpisu doręczaną przez kuriera stanowi agresywną praktykę rynkową? Jak należy definiować termin „agresywne praktyki rynkowe”? Komentarz Aleksandra Stawickiego w artykule opublikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.
strona 13 z 65
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 > >>Publikacje naukowe
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zagadnienia praktyczne. Wydanie 7
Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Difin ukazało się siódme już wydanie książki „Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zagadnienia praktyczne”, której współautorką jest Anna Wyrzykowska – współkierująca praktyką prawa spółek i ładu korporacyjnego kancelarii WKB. W monografii uwzględniono zmiany wynikające z nowego prawa upadłościowego oraz aktualnych zasad rejestracji dokonywanych w rejestrze przedsiębiorców w KRS.
Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów. Komentarz
Jest to już drugie wydanie komentarza, stanowiącego praktyczne opracowanie kluczowych zagadnień związanych ze stosowaniem przepisów prawa konkurencji i prawa konsumenckiego, wydane nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer.
Compatibility of Transactional Resolutions of Antitrust Proceedings with Due Process and Fundamental Rights & Online Exhaustion of IP Rights
Prawnicy WKB współautorami rozdziału o Polsce w międzynarodowej publikacji o poszanowaniu praw przedsiębiorców w postępowaniu antymonopolowym oraz konsekwencjach wyczerpania praw własności intelektualnej w handlu elektronicznym.
Polecamy
WKB WSPIERA FOTOGRAFKĘ ALEKSANDRĘ KACZKOWSKĄ W SPORZE O OCHRONĘ AUTORSKICH PRAW MAJĄTKOWYCH I OSOBISTYCH
13 lipca Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie z powództwa Aleksandry Kaczkowskiej dotyczącej bezprawnego wykorzystania jej zdjęć przez wydawcę czasopisma poświęconego tematyce muzycznej. Uznając, że naruszenie autorskich praw majątkowych fotografki wiąże się z naruszeniem jej praw osobistych, SN nakazał Sądowi Apelacyjnemu ponowne rozpoznanie sprawy. Powódkę reprezentują prawnicy z zespołu własności intelektualnej WKB.
WKB doradcą Doxa Capital w procesie sprzedaży Premium Rosa
Prawnicy z zespołu M&A doradzali Doxa Capital przy sprzedaży 100% udziałów w polskiej spółce Premium Rosa, produkującej naturalne soki, konfitury i syropy na rzecz czeskiego producenta napojów – Grupy Kofola (właściciela m.in. marki Hoop).
International Comparative Legal Guide to: Fintech 2017
Na rynku ukazało się pierwsze wydanie International Comparative Legal Guide to: Fintech 2017, pierwszego międzynarodowego przewodnika po przepisach regulujących sektor fintech. Współautorami polskiego rozdziału publikacji są prawnicy z zespołów bankowości i finansów oraz prawa własności intelektualnej & TMT kancelarii WKB.
The Corporate Governance Review 2017 – eksperci WKB o ładzie korporacyjnym w Polsce
Dr hab. Andrzej Wierciński (senior partner), Anna Wojciechowska (counsel) i Anna Wyrzykowska (counsel) są autorami rozdziału poświęconego polskiej jurysdykcji w międzynarodowej publikacji poświęconej zagadnieniom ładu korporacyjnego.
Webinaria, publikacje i relacja z debaty na temat prawa konkurencji na stronie wydawnictwa Wolters Kluwer
Drugiemu wydaniu komentarza do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, którego współautorami są prawnicy kancelarii WKB towarzyszy seria publikacji i webinariów, które śledzić można na stronie internetowej wydawnictwa Wolters Kluwer: http://www.uokik-komentarz.wolterskluwer.pl/strona-glowna.
Kontakt
Karolina Heneczkowska
T: +48 22 201 00 00
Sylwia Duszyńska
T: +48 22 201 00 00