RAPORT „WEWNĘTRZNY DZIAŁ PRAWNY A COMPLIANCE – RAZEM CZY OSOBNO?"

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr ma przyjemność przedstawić raport „WEWNĘTRZNY DZIAŁ PRAWNY A COMPLIANCE – RAZEM CZY OSOBNO?”. 


Materiał został przygotowany we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Prawników Przedsiębiorstw na podstawie pionierskiego w skali kraju badania przeprowadzonego wśród dyrektorów działów prawnych polskich przedsiębiorstw.


Opracowanie pokazuje, jak funkcjonują programy compliance w polskich przedsiębiorstwach oraz jaka jest rola prawników wewnętrznych w projektowaniu i wdrażaniu takich rozwiązań. Zebrane w raporcie wyniki badań pokazują również, czy w ocenie dyrektorów działów prawnych programy compliance są skutecznym narzędziem zarządzania ryzykiem prawnym i czy pozwalają na wykrycie i eliminację ewentualnych nieprawidłowości.

 

Przedstawiony w raporcie przegląd rozwiązań stosowanych w polskich przedsiębiorstwach stanowi ciekawy punkt wyjścia do dyskusji na temat dalszego rozwoju obszaru zarządzania ryzykiem prawnym, a także do odpowiedniego zaplanowania działań przez przedsiębiorców, którzy wdrożenie programów compliance mają dopiero przed sobą.


Prezentacja raportu odbyła się 9 maja w warszawskiej siedzibie kancelarii, a towarzyszyła jej debata w gronie ekspertów, w której udział wzięli: Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk (Wiceprezes PSPP, Dyrektor Zespołu Prawa i Ładu Korporacyjnego w Skanska), Anna Grykin (Dyrektor Działu Prawnego w InterRisk), Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec (Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance w Wonga.pl) oraz Waldemar Koper (Prezes PSPP, Dyrektor ds. prawnych/Prokurent w Kompanii Piwowarskiej). Moderatorem dyskusji był Aleksander Stawicki, współautor raportu, senior partner zarządzający praktyką prawa konkurencji w WKB.


Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem, które w całości dostępne jest do pobrania tutaj.
Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00