WKB DORADCĄ POLSKICH EPŁATNOŚCI PRZY NABYCIU BILLBIRD

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr doradza Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. przy nabyciu 100% akcji w spółce Billbird S.A. od International Game Technology (IGT). Warunkowa umowa sprzedaży 100% akcji spółki została podpisana 31 stycznia. Do finalizacji transakcji niezbędne jest uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację oraz brak sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego co do zamiaru nabycia akcji.


Billbird jest liderem w zakresie innowacyjnych sposobów regulowania należności w Polsce. W ofercie spółki znajdują się między innymi nowoczesne rozwiązania dla płatności mobilnych, zarządzanie siecią usług finansowych i komercyjnych na terminalach POS oraz rozwiązania biznesowe z zakresu faktur elektronicznych. Świadczy usługi pod marką Moje Płatności on-line i w kanałach tradycyjnych, zarządzając największą siecią usług finansowych i komercyjnych na terminalach POS. IGT jest największą na świecie firmą technologiczną zajmującą się usługami loteryjnymi, notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.


Nabywca Billbird – spółka Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności to natomiast jeden z liderów rynku płatności bezgotówkowych w Polsce, specjalizujący się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu.


Prawnicy WKB doradzali Polskim ePłatnościom udzielając kompleksowego wsparcia prawnego w trakcie całego procesu transakcyjnego, w szczególności w zakresie badania prawnego due diligence Billbird oraz w trakcie negocjacji dokumentów transakcyjnych (w tym przedwstępnej umowy sprzedaży akcji), a obecnie doradzają w związku z uzyskiwaniem zgód regulacyjnych.


- Rosnąca rola rozwiązań bezgotówkowych to jeden z kilku wyraźnych trendów w sektorze płatności. Jego efektem jest wzrost konkurencji i dynamiczne zmiany na rynku. Nabycie Billbird to już kolejna transakcja, przy której mieliśmy okazję wesprzeć Polskie ePłatności w ostatnim czasie. Cieszymy się z okazanego nam zaufania i kolejnych doświadczeń zdobytych w tym bardzo ciekawym, zaawansowanym technologicznie sektorze. – komentuje Jakub Jędrzejak, partner kierujący pracami zespołu doradzającego Polskim ePłatnościom.


Członkami zespołu transakcyjnego byli ponadto Klaudia Frątczak-Kospin (counsel), Katarzyna Kozak (senior associate) oraz Dominik Kulpa (associate). W zakresie kwestii regulacyjnych klientowi doradzają prawnicy z zespołu bankowości i finansów: Marcin Smolarek (partner), Robert Makowski (senior associate) oraz Monika Obiegło (associate), a w sprawach z zakresu prawa konkurencji – Bartosz Turno (partner), Wojciech Kulczyk (senior associate) oraz Aleksandra Dziurkowska (senior associate). 


Więcej informacji na temat transakcji można znaleźć m.in. w następujących materiałach prasowych:


Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00