DR HAB. ANDRZEJ WIERCIŃSKI WYRÓŻNIONY TYTUŁEM PRAWNIKA 30-LECIA

Dr hab. Andrzej Wierciński, współzałożyciel kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr, otrzymał zaszczytny tytuł Prawnika 30-lecia. Znalazł się tym samym w gronie 39 adwokatów, radców prawnych i prawników zagranicznych uhonorowanych tym wyróżnieniem przez kapitułę działającą pod auspicjami Polskiego Związku Pracodawców Prawniczych i dziennika Rzeczpospolita.


Tytuł Prawnika 30-lecia otrzymali wybitni prawnicy, którzy po 1989 r. wnieśli istotny wkład w tworzenie i rozwój rynku kancelarii prawnych, a równocześnie swoją pracą zawodową, naukową i społeczną przyczynili się do rozwoju prawodawstwa i gospodarki w naszym kraju. Ogłoszenie listy wyróżnionych miało miejsce 3 grudnia, podczas uroczystej gali w Pałacu Sobańskich w Warszawie.


Dr hab. Andrzej Wierciński jest jednym z partnerów-założycieli kancelarii WKB, w której zarządza praktyką restrukturyzacji i postępowań upadłościowych oraz praktyką pomocy publicznej i funduszy unijnych, a także współzarządza praktyką fuzji i przejęć. Jest wybitnym dydaktykiem i praktykiem prawa gospodarczego, a jego rozwój zawodowy jest nierozerwalnie związany z rozwojem polskiej gospodarki i jej transformacją.


Jest uosobieniem przemian gospodarczych, które miały miejsce w naszym kraju: wykorzystując możliwości wynikłe ze zmian ustrojowych i odpowiadając na potrzeby polskiej gospodarki, z uznanego dydaktyka z zakresu postępowania karnego stał się najwyższej klasy specjalistą od spraw prywatyzacyjnych, korporacyjnych, transakcyjnych i restrukturyzacyjnych.


Zostawił trwały ślad na rynku usług prawniczych w Polsce: współtworzył dwie wiodące, nowoczesne kancelarie prawne, które nieodwracalnie zmieniły układ sił w sektorze i z powodzeniem konkurują z graczami z zagranicy. Wielokrotnie wykorzystywał swoje umiejętności i wiedzę w sprawach o wyjątkowym znaczeniu dla kraju: podjął skomplikowane gospodarczo i politycznie wyzwanie poprowadzenia postępowania upadłościowego Stoczni Gdańskiej jako syndyk masy upadłości. 


Wyprzedzał oczekiwania biznesu: od początku kariery praktyka rozumiał, że doradztwo prawne i biznesowe muszą iść w parze. Był wychowawcą i mentorem dla kolejnych pokoleń: pomógł wychować i ukształtować wielu spośród najwybitniejszych, współczesnych prawników, którzy tworzą sukces wiodących firm prawniczych i wprowadzają polską gospodarkę i sektor prawniczy w kolejne epoki. 


Jesteśmy dumni, że możemy na co dzień pracować i uczyć się od tak znaczącej postaci polskiego rynku prawniczego.


Informacje prasowe:

Prawnicy wyróżnieni tytułem Prawnik 30-lecia (Rzeczpospolita) – link

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00