WKB PARTNEREM FESTIWALU FILMOWEGO CAMERIMAGE

Już 10 listopada w Bydgoszczy startuje 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Kancelaria WKB – wieloletni partner CAMERIMAGE – ma przyjemność po raz kolejny wspierać organizatorów tego największego i najbardziej znanego festiwalu poświęconego sztuce autorów zdjęć filmowych. 

 

EnergaCAMERIMAGE 2018 to trwające tydzień wielkie, międzynarodowe święto kina. Pokazom filmów nominowanych w konkursie głównym i pozostałych kategoriach konkursowych towarzyszą spotkania z twórcami, przeglądy kina i retrospektywy, liczne warsztaty i prelekcje oraz wydarzenia skierowane do branży filmowej. 

 

Poza Konkursem Głównym Festiwal obejmuje m.in. Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów i Konkurs Pilotów Seriali TV. Wśród filmów nominowanych w tym roku do nagrody w Konkursie Głównym znalazły się takie obrazy, jak Narodziny Gwiazdy (reż. Bradley Cooper), Roma (reż. Alfonso Cuarón) czy Zimna wojna (reż. Paweł Pawlikowski).

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE organizowany jest w Bydgoszczy od 1993 r. Dzięki swojej popularności znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X. muzy, jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

 

Cieszymy się mogąc wspierać organizatorów wydarzenia tak ważnego dla świata filmowego.

 

Tegorocznemu Festiwalowi towarzyszy również inne wyjątkowe wydarzenie, jakim jest publikacja pierwszego wydania „FILMOWEJ” – magazynu o kinie i prawie, stworzonego w całości przez naszych prawników.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury gazety, która dostępna będzie na terenie Festiwalu. Wszystkich, którzy nie będą mieli możliwości sięgnąć po wydanie papierowe, zapraszamy do lektury wersji elektronicznej dostępnej pod tym linkiem.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00