WKB doradcą przy sprzedaży Residence Management na rzecz Chopin Airport Development

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr doradzała Qualia Development sp. z o.o. w procesie sprzedaży udziałów w Residence Management sp. z o.o. na rzecz Chopin Airport Development sp. z o.o.


Przejmując 100% udziałów w zarządzanej przez Qualia Development spółce Residence Management, Chopin Airport Development zostanie właścicielem dwóch nowych obiektów – Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence.


Qualia Development jest spółką deweloperską z kilkunastoletnim doświadczeniem, znaną z wysokiej jakości projektów realizowanych w szczególności na rynku budownictwa mieszkaniowego. Spółka Residence Management świadczy natomiast usługi polegające na krótkotrwałym wynajmie i sprzedaży lokali (apartamentów) oraz zarządzaniu lokalami usługowymi.


Warunkowa umowa sprzedaży udziałów została podpisana 5 września podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego. Zamknięcie transakcji uzależnione jest od uzyskania przez Chopin Airport Development pozytywnej decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Prawnicy WKB doradzali Qualia Development w trakcie całego procesu transakcyjnego, w tym w zakresie wyboru struktury transakcji, przygotowania dokumentacji transakcyjnej oraz w negocjacjach.

W skład zespołu doradzającego klientowi wchodzili Jakub Jędrzejak (partner, współzarządzający praktyką fuzji i przejęć), Anna Wyrzykowska (partner, zarządzająca praktyką nieruchomości i procesu inwestycyjnego), Magdalena Piszewska (senior associate, fuzje i przejęcia) oraz Karol Filipiuk (senior associate, nieruchomości i proces inwestycyjny).

 

Więcej informacji na temat transakcji można znaleźć m.in. w następujących materiałach prasowych:

http://eurobuildcee.com/?page=news&id=35066

https://nieruchomosci.wprost.pl/hotele-i-turystyka/10151172/chopin-airport-development-z-nowymi-hotelami-w-portfolio.html

https://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=53463&cookies=rodo

https://www.horecabc.pl/chopin-airport-development-przejmie-spolke-od-qualia-development/

http://www.propertynews.pl/hotele/chopin-airport-development-przejmie-spolke-nalezaca-do-qualia-development,66584.html


Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00