International Comparative Legal Guide to: Fintech 2018

Prawnicy z zespołów bankowości i finansów oraz prawa własności intelektualnej & TMT kancelarii WKB współtworzyli drugie wydanie International Comparative Legal Guide to: Fintech 2018 – międzynarodowego przewodnika po przepisach regulujących sektor fintech.


Fintech, czyli sektor obejmujący przedsiębiorstwa wykorzystujące nowe technologie i innowacje do uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku instytucji finansowych, jest jednym z najszybciej rozwijających się nowych sektorów gospodarki. Działalność podmiotów funkcjonujących w tym sektorze regulowana jest m.in. przez przepisy dotyczące nowych technologii, sektora bankowego i instytucji finansowych oraz zasad świadczenia usług drogą elektroniczną i przetwarzania danych osobowych.


Opublikowany przez wydawnictwo Global Legal Group przewodnik International Comparative Legal Guide to: Fintech 2018 ma na celu przybliżenie zainteresowanym czytelnikom podstawowych zasad i regulacji mających zastosowanie do podmiotów funkcjonujących w sektorze fintech w 44 jurysdykcjach, w tym w Polsce.


Współautorami rozdziału poświęconego polskim przepisom są: Agnieszka Wiercińska-Krużewska, senior partner kierująca zespołem prawa własności intelektualnej i TMT kancelarii WKB oraz Marcin Smolarek, partner odpowiedzialny za praktykę bankowości i finansów. W przygotowaniu opracowania wzięli również udział prawnicy: Agata Szczepańczyk-Piwek, Monika Obiegło i Matylda Budzyn.


Całość publikacji – w tym rozdział opisujący regulacje dotyczące sektora fintech w polskiej jurysdykcji – dostępny jest na stronie wydawnictwa.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00