RYANAIR SUN – NOWY PRZEWOŹNIK LOTNICZY NA POLSKIM RYNKU – WYSTARTOWAŁ PRZY WSPARCIU WKB

Pod koniec kwietnia 2018 roku rozpoczęła działalność nowa linia lotnicza – Ryanair Sun, która w tym sezonie zrealizuje loty do ulubionych miejsc wakacyjnych Polaków. Ryanair Sun S.A. jest spółką powiązaną z Ryanair DAC z siedzibą w Dublinie, który jest jednym z największych na świecie niskobudżetowych przewoźników lotniczych.


Powstanie nowej linii lotniczej na rynku czarterów to odpowiedź na wciąż rosnący popyt na podróże lotnicze. W pierwszym roku działalności Ryanair Sun będzie obsługiwał przede wszystkim loty do Grecji, Włoch i Hiszpanii z lotnisk w Warszawie (Okęcie), Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Rzeszowie. W przyszłości planowane jest rozszerzenie siatki połączeń o Turcję i Albanię.


Kancelaria WKB wspierała Ryanair w całym procesie powstawania spółki Ryanair Sun S.A., doradzając we wszelkich aspektach korporacyjnych, m.in. przy założeniu spółki, przeprowadzaniu podwyższeń kapitału zakładowego, opracowaniu zasad ładu korporacyjnego oraz w bieżącej obsłudze korporacyjnej. Prawnicy WKB doradzali również przy uzyskaniu przez przewoźnika koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w lotnictwie, a także innych pozwoleń i uprzywilejowań z tym związanych.


Ponadto kancelaria wspierała klienta w tworzeniu dokumentacji operacyjnej i technicznej, budowie struktury przewoźnika, uzyskaniu pozwoleń specjalnych i trasowych, rejestracji statków powietrznych, a także w uzyskaniu Certyfikatu Operatora Lotniczego (AOC) i Certyfikatu Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu (CAMO) oraz podczas audytów sektorowych przeprowadzanych w siedzibie operatora.


Kluczowymi członkami zespołu doradzającego klientowi byli Anna Wojciechowska (partner) i Krzysztof Wawrzyniak (senior associate) w zakresie prawa korporacyjnego i prawa spółek oraz Jadwiga Stryczyńska (senior associate), która wspierała Ryanair Sun we wszystkich kwestiach związanych z regulacjami w sektorze lotniczym.


Informacje prasowe:

http://www.rp.pl/Linie-lotnicze-i-lotniska/304139998-Startuja-nowe-linie-czarterowe---Ryanair-Sun.html

http://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/ryanair-sun-z-certyfikatem-inauguracyjny-lot-jeszcze-w-kwietniu-3387.html

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00