WKB partnerem strategicznym Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw

Z przyjemnością informujemy, że kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr została partnerem strategicznym Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw (PSPP). PSPP jest jedyną w Polsce organizacją zrzeszającą szefów i dyrektorów działów prawnych, tworzącą platformę do wymiany doświadczeń i poglądów w środowisku prawników przedsiębiorstw.


Kancelaria będzie wspierać Stowarzyszenie m.in. poprzez organizację szkoleń i cyklicznych warsztatów merytorycznych, a także spotkań o charakterze networkingowym. Partnerzy planują również inne wspólne projekty odpowiadające na bieżące potrzeby członków PSPP.


Polski rynek usług prawniczych zmienia się niezwykle dynamicznie, a jednym z najbardziej widocznych trendów ostatnich lat jest olbrzymi wzrost znaczenia działów prawnych przedsiębiorstw. Dorównując często liczebnością nawet i sporej wielkości kancelariom, prawnicy in-house wspierają swoich „wewnętrznych klientów” we wszystkich kluczowych obszarach biznesu. Przed dyrektorami działów prawnych stoją więc coraz to nowe wyzwania: od konieczności zapewnienia jakościowej obsługi prawnej, przez inteligentne zarządzanie zasobami departamentu, po efektywne korzystanie z usług doradców zewnętrznych. – komentuje mec. Jerzy Baehr, partner zarządzający WKB. – Jako wieloletni partner dla prawników największych przedsiębiorstw wiemy, jak ważna jest dla nich efektywność i elastyczność. Mamy również świadomość, że potrzeby wewnętrznych działów prawnych ciągle ewoluują. Dlatego też bardzo cieszymy się z szansy, jaką jest współpraca z PSPP – trudno jest bowiem wyobrazić sobie lepszą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń z prawnikami in-house.


PSPP powstało w 2010 r. Wśród członków Stowarzyszenia są przedstawiciele wiodących firm z większości sektorów polskiej gospodarki m.in.: banków, firm motoryzacyjnych, farmaceutycznych, wydawnictw, firm z branży spożywczej, budowlanej, IT i telekomunikacji. W ramach działalności PSPP organizowane są warsztaty, szkolenia i konferencje obejmujące zarówno tematykę prawną, jak i biznesową oraz  spotkania o charakterze networkingowym.


Więcej informacji o Stowarzyszeniu dostępnych jest na stronie www.pspp.org.pl.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00