WKB doradcą w procesie połączenia OLPP i PERN

Na początku roku zakończył się trwający 11 miesięcy proces połączenia dwóch spółek – PERN S.A. i OLPP Sp. z o. o. (Operator Logistyczny Paliw Płynnych). OLPP to największy w Polsce podmiot specjalizujący się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych, PERN natomiast jest krajowym i regionalnym liderem logistyki naftowej. Połączenie obu podmiotów miało na celu uporządkowanie struktury logistyki naftowej i paliwowej w kraju i było kluczowym przedsięwzięciem z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego państwa.


Kancelaria WKB była doradcą strategicznym obu spółek a jej wsparcie obejmowało m.in. przeprowadzenie analiz regulacyjnych warunkujących koncepcję połączenia, bieżące doradztwo w toku procedury połączenia m.in. w aspekcie korporacyjnym, regulacyjnym oraz ochrony środowiska, a także reprezentację przed organami administracji.


Zespół zaangażowany w projekt tworzyli eksperci z zakresu prawa energetycznego: dr Jerzy Baehr (partner zarządzający), Maciej Szambelańczyk (partner) i Krzysztof Sikorski (senior associate), wspierani przez dr. Sergiusza Urbana (counsel) zarządzającego praktyką ochrony środowiska i zasobów naturalnych oraz Annę Wyrzykowską (partner) zarządzającą zespołem nieruchomości.


Komunikaty prasowe:

http://pern.pl/komunikat-polaczenie-spolek-stalo-sie-faktem-od-dzis-na-rynku-wiekszy-i-silniejszy-pern-s-a/

http://nafta.wnp.pl/polaczenie-pern-i-olpp-stalo-sie-faktem,314525_1_0_0.html

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00