Global Legal Hackathon – wyjątkowe wydarzenie łączące technologie z prawem już 23 lutego w Warszawie

W dniach od 23 do 25 lutego 2018 roku w 40 miastach na całym świecie odbędzie się Global Legal Hackathon – wyjątkowe wydarzenie łączące programowanie z prawem, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych dla branży prawniczej.


W trakcie 3-dniowego maratonu interdyscyplinarne drużyny, korzystając z merytorycznego wsparcia doborowego grona mentorów oraz inspiracji i wskazówek ekspertów z dziedziny legal tech, pracować będą nad innowacyjnymi rozwiązaniami zwiększającymi efektywność pracy w branży prawniczej.


Ten jedyny w swoim rodzaju maraton będzie miał równiez swoją polską odsłonę: Global Legal Hackathon 2018 Polska, który odbędzie się w Warszawie. Zespoły składające się m.in. z prawników, aktywistów społecznych, programistów, specjalistów business development, grafików, menedżerów projektu oraz analityków biznesowych będą walczyć o szansę na udział w finale hackathonu w Nowym Jorku.


Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest jednym ze sponsorów polskiej edycji hackathonu, a także sponsorem dodatkowej nagrody w konkursie „Hackathon i co dalej? Rozwiń swój pomysł z WKB”.


W gronie organizatorów i partnerów znajdują się również m.in. Wolters Kluwer, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Wardyński i Wspólnicy, Fundacja LegalTech Polska, Fundacja e-Państwo, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA i HubHub.


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, które daje wyjątkową możliwość realnego wpływu na rozwój sektora legal tech w Polsce. Rejestracja jest możliwa przez stronę wydarzenia: http://legalhackathon.pl/.


Więcej na temat idei przyświecającej Global Legal Hackathon znaleźć można na globalnej stronie organizatora.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00