WKB doradcą GOLDMAN SACHS w postępowaniu dotyczącym uzyskania zgody UOKIK na przejęcie kontroli nad ROBYG

Prawnicy z zespołu prawa konkurencji WKB reprezentowali bank inwestycyjny Goldman Sachs w postępowaniu przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczącym uzyskania zgody UOKiK na przejęcie kontroli nad ROBYG – jednego z czołowych polskich deweloperów mieszkaniowych. Wartość transakcji wyceniana jest na ponad 1 miliard złotych.


Wezwanie na sprzedaż ponad 98 proc. akcji ROBYG ogłosił w grudniu Bricks Acquisitions Limited – fundusz należący do Goldman Sachs International. 3 stycznia br. Prezes UOKiK udzielił bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji.


Wiadomość o przejęciu polskiego dewelopera przez Goldman Sachs – jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie – znalazła się na czołówce doniesień z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. O sprawie już w grudniu pisały m.in. Gazeta Wyborcza i Parkiet zauważając, że do tej pory żaden deweloper w Polsce nie był w kręgu zainteresowania tak dużego gracza.


W postępowaniu przed UOKiK Goldman Sachs doradzali prawnicy z zespołu prawa konkurencji kancelarii WKB: Aleksander Stawicki, Bartosz Turno, Wojciech Kulczyk i Kamil Kłopocki.


Informacje prasowe:


http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22985773,z-polskiej-gieldy-zniknie-kolejna-spolka-to-juz-pewne-robyg.html#Z_BoxBizLink

http://www.parkiet.com/Budownictwo/302059978-Goldman-Sachs-przejal-Robyga.html

http://www.propertynews.pl/wykonawstwo-i-uslugi/niemal-caly-robyg-dla-goldman-sachs,61374.html

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/bricks-acquisitions-limited-wycofa-akcje-robygu-z-obrotu-gieldowego,812244.html

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00