Studia i analizy Sądu Najwyższego – Materiały Naukowe

W październiku Sąd Najwyższy w ramach cyklu „Studia i analizy Sądu Najwyższego – Materiały Naukowe” wydał publikację dotyczącą zadośćuczynienia za krzywdę spowodowaną wypadkiem komunikacyjnym oraz zakresu roszczeń przysługujących osobom najbliższym poszkodowanych w takich wypadkach. Publikacja jest zbiorem materiałów po majowej konferencji organizowanej przez Sąd Najwyższy, podczas której grono przedstawicieli branży ubezpieczeniowej, sędziów i prawników reprezentujących rynek ubezpieczeniowy rozmawiało na temat zmiany orzecznictwa w tym zakresie.


Publikacja pojawiła się w momencie, w którym rynek czeka na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie zadośćuczynienia na rzecz bliskich poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym, który doznał w wypadku poważnego uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.


Jednym z autorów w ramach publikacji jest dr hab. Jakub Pokrzywniak, którego artykuł „Refleksje wokół zmiany orzecznictwa w odniesieniu do zadośćuczynienia za śmierć lub poważny uszczerbek na zdrowiu najbliższego członka rodziny" znalazł się tym zbiorze.


Z publikacją można zapoznać się na stronie internetowej Sądu Najwyższego.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00