Warszawska Debata Inwestycyjna, Warszawski Turniej Arbitrażowy i Foreign Direct Investment International Arbitration Moot

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest partnerem merytorycznym siódmej Warszawskiej Debaty Inwestycyjnej oraz VII Warszawskiego Turnieju Arbitrażowego, które odbędą się w dniach 20 i 21 października w Warszawie.


Warszawski Turniej Arbitrażowy organizowany jest przez FDI Moot UW Team – drużynę reprezentującą Uniwersytet Warszawski w konkursie Foreign Direct Investment International Arbitration Moot. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności retorycznych przez drużyny biorące udział w wielkim finale tego konkursu.


W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział ok. 10 zespołów z różnych krajów (w tym z Polski, Niemiec, Grecji oraz Rosji). W gronie arbitrów znajdują się m.in. prawnicy z zespołu rozwiązywania sporów WKB: Jordan Zafirow (senior associate), Natalia Kabacińska (senior associate) oraz Maciej Gniewosz (associate). 


Turniejowi towarzyszy również debata inwestycyjna, której tematem w tym roku będzie: What stands under BIT's umbrella? On the proper interpretation of umbrella clauses contained in bilateral investment treaties.


Foreign Direct Investment International Moot to prestiżowy konkurs arbitrażowy, którego celem jest stworzenie przyszłym prawnikom okazji do zdobycia praktycznej wiedzy i doświadczenia w zakresie dochodzenia praw klientów w drodze międzynarodowego arbitrażu inwestycyjnego.


W finale tegorocznej edycji konkursu, który odbędzie się w dniach 2-5 listopada 2017 r. w Bostonie, udział weźmie Natalia Kabacińska (senior associate z zespołu rozwiązywania sporów kancelarii WKB), która wystąpi w roli arbitra oceniającego zmagania drużyn z jurysdykcji z całego świata.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00