WKB wzmacnia zespół obsługujący klientów z branży lotniczej

Z początkiem października 2017 r. do zespołu prawników kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr dołączyła adwokat Jadwiga Stryczyńska – ekspert w zakresie prawa lotniczego. To wzmocnienie prężnie rozwijającego się w kancelarii zespołu zajmującego się obsługą klientów z sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), w tym także przedsiębiorstw z branży lotniczej.


Jadwiga Stryczyńska jest ekspertem w zakresie prawa lotniczego i certyfikowanym audytorem wiodących systemów zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2008. W swojej pracy koncentruje się na doradztwie dla podmiotów prowadzących działalność w sektorze lotniczym – cywilnym oraz wojskowym.


Mec. Stryczyńska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Lotnictwa i Obrony Powietrznej na Akademii Obrony Narodowej. Ukończyła liczne międzynarodowe kursy lotnicze takie jak: “Advanced Safety Management System in Aviation”, “Human Factor in Aviation”, “Non-commercial operations with complex motor - powered aircraft” i “Transport of Dangerous Goods”.


Doświadczenie z zakresu lotnictwa zdobywała współpracując z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, a także jako audytor w najbardziej prestiżowych firmach lotniczych w Polsce. Pracowała również w kancelariach prawnych specjalizujących się w prawie cywilnym i karnym.


W WKB dołączyła do zespołu obsługującego klientów sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), w ramach którego zajmować się będzie w szczególności firmami lotniczymi oraz przedsiębiorstwami świadczącymi usługi na rzecz branży lotniczej.


„Rozumiemy jak ważna jest znajomość sektora, by móc świadczyć na najwyższym poziomie, kompleksowe i dopasowane do potrzeb klienta usługi prawne. Wiedza i doświadczenie mec. Jadwigi Stryczyńskiej pozwoli kancelarii na dalszy rozwój i zapewnienie pełnej obsługi prawnej w sektorze lotniczym.” – powiedział partner zarządzający dr Jerzy Baehr.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00