WKB doradcą Doxa Capital w procesie sprzedaży Premium Rosa

WKB doradzało Doxa Capital w procesie sprzedaży 100% udziałów w polskiej spółce Premium Rosa Grupie Kofola.


Obecna na polskim rynku od wielu lat Premium Rosa jest producentem wysokiej jakości naturalnych soków, konfitur, syropów oraz dodatków warzywnych. Spółka ma w swoim portfolio dwie marki: Premium Rosa oraz Nasze Domowe. Działa w segmencie premium, w swojej działalności od początku przywiązując dużą wagę do jakości produktów (począwszy od wnikliwego doboru surowców po rzetelność technologii) oraz filozofii towarzyszącej ich wytwarzaniu (m.in. sprawdzone receptury i prosta technologia produkcji nawiązująca do tradycyjnych, domowych metod produkcji).


Grupa Kofola ČeskoSlovensko jest jednym z najważniejszych producentów napojów w Europie Środkowej, a w Polsce właścicielem marki Hoop. Nabycie Premium Rosa pozwoli grupie rozbudować asortyment produktów wytwarzanych w oparciu o naturalne składniki i tradycyjne receptury oraz propozycji z kategorii zdrowej żywności.


Kancelaria zapewniła Doxa Capital kompleksowe wsparcie prawne podczas negocjacji i zamknięcia umowy sprzedaży udziałów. Kluczowymi członkami zespołu WKB dedykowanego do obsługi tej transakcji były Agnieszka Wiercińska-Krużewska (senior partner) i Magdalena Piszewska (senior associate).


Komunikaty prasowe:


http://www.portalspozywczy.pl/napoje/wiadomosci/grupa-kofola-podpisala-umowe-na-zakup-100-udzialow-firmy-premium-rosa,146560.html

http://handelextra.pl/artykuly/200927,grupa-kofola-kupi-100-proc-udzialow-firmy-premium-rosa

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00