International Comparative Legal Guide to: Fintech 2017

Prawnicy z zespołów bankowości i finansów oraz prawa własności intelektualnej & TMT kancelarii WKB współtworzyli pierwsze wydanie International Comparative Legal Guide to: Fintech 2017 – międzynarodowego przewodnika po przepisach regulujących branżę fintech.

 

Fintech, czyli sektor obejmujący przedsiębiorstwa wykorzystujące nowe technologie i innowacje do uzyskania przewagi konkurencyjnej na rynku instytucji finansowych i innych podmiotów świadczących usługi finansowe, jest jednym z najszybciej rozwijających się nowych sektorów gospodarki. Działalność podmiotów funkcjonujących w tym sektorze regulowana jest m.in. przez przepisy dotyczące nowych technologii, sektora bankowego i instytucji finansowych, zasad świadczenia usług drogą elektroniczną i przetwarzania danych osobowych oraz wiele innych.

 

Opublikowany przez wydawnictwo Global Legal Group przewodnik International Comparative Legal Guide to: Fintech 2017 ma na celu przybliżenie zainteresowanym czytelnikom podstawowych zasad i regulacji mających zastosowanie do podmiotów funkcjonujących w sektorze fintech w 33 jurysdykcjach, w tym w Polsce.

 

Współautorami rozdziału poświęconego polskim przepisom są: Agnieszka Wiercińska-Krużewska, senior partner kierująca zespołem prawa własności intelektualnej i TMT kancelarii WKB oraz Marcin Smolarek, partner odpowiedzialny za praktykę bankowości i finansów. W przygotowaniu opracowania wzięli również udział prawnicy: Agata Szczepańczyk-Piwek, Paulina Komorowska, Monika Obiegło i Matylda Budzyn.

 

Rozdział opisujący regulacje dotyczące sektora fintech w polskiej jurysdykcji można pobrać tutaj.


Przewodnik International Comparative Legal Guide to: Fintech 2017 dostępny jest w całości na stronie wydawnictwa.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00