Prix Galien Polska 2016

Kancelaria WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr została partnerem prawnym IV polskiej edycji konkursu Prix Galien Polska 2016, której organizatorem jest Pharma ConceptKonkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w wielu krajach.

Nagroda w konkursie Prix Galien to szczególne wyróżnienie przyznawane firmom i jednostkom reprezentującym przemysł farmaceutyczny i biotechnologiczny za najbardziej przełomowe osiągnięcia w zakresie opracowywania farmaceutyków. Prix Galien stanowiobecnie jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie farmacji i medycyny, której ranga jest porównywana do Nagrody Nobla.

Przełomowe odkrycia oraz produkty zgłasza się w czterech kategoriach: innowacyjny produkt leczniczy, innowacyjne odkrycie naukowe, innowacyjny wyrób medyczny oraz innowacyjna kampania zdrowotna. Zwycięzców wyłania Kapituła Konkursowa, w której zasiadają wybitni naukowcy, posiadający wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby ocenić zgłaszane innowacje.

Ceremonia rozdania nagród Prix Galien odbędzie się 16 listopada 2016 roku w Warszawie. Jest to wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczą przedstawiciele ośrodków medycznych i naukowych, firm farmaceutycznych oraz instytucji państwowych.

Konkurs ma wymiar międzynarodowy - co dwa lata zdobywcy Prix Galien z poszczególnych krajów biorą udział w International Prix Galien, wyłaniającej spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej konkursu Prix Galien Polska.

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00