WKB jednym z założycieli Omnia – Italian Desks nel mondo – pierwszej platformy współpracy zespołów Italian Desk z całego świata

Omnia – Italian Desks nel mondo to nowa platforma współpracy między zespołami Italian Desk dziewięciu niezależnych i renomowanych kancelarii prawniczych. Powstała w celu ułatwienia wymiany wiedzy i doświadczenia oraz kontaktów biznesowych pomocnych podczas świadczenia usług doradczych dla włoskich przedsiębiorstw wchodzących na rynek międzynarodowy, w szczególności w zakresie przygotowania i rozwoju ich międzynarodowych strategii biznesowych i planów działania.


Uroczysta inauguracja Omnia odbyła się 10 czerwca 2016 roku w Mediolanie z udziałem przedstawicieli każdej z dziewięciu firm: GRM Law (Anglia), GWA (Chiny), Racine (Francja), Bartolome & Briones (Hiszpania), FLD (Szwajcaria), Bonn Steichen & Partners (Luksemburg), DF Advocates (Malta), ATKP (Rosja) i WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr (Polska).


"Pracując z klientami z Włoch prowadzącymi działalność za granicą, jesteśmy świadomi wyzwań, którym muszą sprostać, i jakiej pomocy w tym zakresie potrzebują. Wiemy jak istotne jest, by tej pomocy udzielali prawnicy nie tylko będący ekspertami prawa lokalnego, ale także doskonale znający włoski język, kulturę biznesową i prawo, a ponadto mający doświadczenie w pracy z klientami z Włoch" – wyjaśnia Domenico Di Bisceglie, counsel w kancelarii WKB.


Omnia nie stanowi konkurencji dla żadnej z istniejących sieci kancelarii, ani prawników. Będzie natomiast współpracować z wiodącymi włoskimi kancelariami i doradcami podatkowymi przy projektach, które zakładać będą wprowadzenie firm klientów na rynek międzynarodowy.


Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00