Middleby Corporation kupuje grupę Follett Corporation przy wsparciu prawników WKB

WKB doradzało Middleby Corporation, światowemu liderowi rynku wyposażenia kuchennego dla gastronomii, w odniesieniu do polskich aspektów prawnych procesu nabycia grupy Follett Corporation.

 

Middleby Corporation tworzy, produkuje i serwisuje sprzęt wykorzystywany w branży gastronomicznej i przetwarzania żywności oraz w produkcji wyposażenia do kuchni domowych. W 2014 i 2015 roku została uznana przez Magazyn Fortune za jedną z najszybciej rozwijających się spółek. Follett Corporation to wiodący producent maszyn do lodu, dystrybutorów wody i lodu, produktów do przechowywania i transportu lodu, a także wysokiej jakości lodówek dla branży gastronomicznej i medycznej. Roczne przychody Follet Corporation, które ma siedzibę w Easton (Pensylwania), to ok. 140 milionów dolarów.

 

WKB doradzało Middleby w ramach procesu zapewniając kompleksową obsługę prawną w odniesieniu do polskich aspektów prawnych transakcji, w tym w odniesieniu do badania due diligence oraz dokumentów transakcji. Jakub Jędrzejak (partner), Ben Davey (partner, international counsel) oraz Magdalena Piszewska (senior associate) to kluczowi członkowie zespołu WKB dedykowanego do obsługi tej transakcji.

 

Głównym doradcą prawnym Middleby była kancelaria Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP (biuro w Chicago).

 

Transakcja opisywana była w prasie biznesowej, m.in.: http://www.businesswire.com/news/home/20160518005339/en/Middleby-Corporation-Acquire-Follett-Corporation

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00