Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy 2018

W dniach 18-19 października w Siedlcach odbędzie doroczny Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, którego organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu i Miasto Siedlce. Tematem przewodnim konferencji jest „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.


Czołowi przedstawiciele świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu spotykają się, by porozmawiać na temat zabezpieczenia polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej, otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa (gospodarczego, energetycznego, finansowego) jak również potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego.


Dr Jerzy Baehr i Maciej Szambelańczyk poprowadzą dwie z debat:

  • Gospodarka 4.0: innowacje, inwestycje, rozwój – podczas której rozmawiać będą m.in. o roli państwa w kreowaniu, wspieraniu i regulowaniu nowych modeli biznesowych, rozwiązaniach przełomowych i innowacjach, inwestycjach w bezpieczeństwo czy środkach na innowacje w perspektywie unijnej 2014-2020;
  • Ciepło systemowe - program "Czyste powietrze" – podczas której będą dyskutować m.in. o polityce antysmogowej i roli ciepłownictwa w walce z zanieczyszczeniem powietrza, inwestycjach w ciepłownictwie oraz jak pogodzić interesy mieszkańców samorządów i branży górniczej w kontekście zapobiegania zanieczyszczeniu powietrza.

Więcej na temat zagadnień oraz zaproszonych do dyskusji gości w programie wydarzenia.


Strona wydarzenia

Kontakt

Karolina Heneczkowska

karolina.heneczkowska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00


Sylwia Duszyńska

sylwia.duszynska@wkb.pl

T: +48 22 201 00 00