Marcin Smolarek

adwokat, partner marcin.smolarek@wkb.pl
T: +48 668 466 588

Specjalizacje

Języki obce

angielski

Partner odpowiedzialny za praktykę bankowości i finansów.


Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Amerykańskiego oraz etnologię i antropologię kulturową na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego (absolutorium). W ramach programu Socrates Erasmus studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim.


Doradza w zakresie finansowania i refinansowania projektów (project finance), umów kredytowych (lending), restrukturyzacji zadłużeniu (restructuring and distressed) oraz sporów z udziałem instytucji finansowych (financial litigation). Od wielu lat jest ekspertem w zakresie sekurytyzacji i obrotu wierzytelnościami (secondary market).


Zajmuje się kwestiami prawnymi związanymi z finansowaniem inwestycji i LBO, a także z finansowaniem nabywania nieruchomości lub inwestycji budowlanych. Ma praktyczne doświadczenie w zakresie restrukturyzacji zadłużenia zdobyte przy dużych projektach obejmujących restrukturyzację obligacji polskich emitentów, notowanych spółek z sektora energetycznego oraz kredytów nieruchomościowych.


Aktywnie współpracuje z praktyką postępowań upadłościowych i restrukturyzacji zajmując się doradztwem przedsądowym dla instytucji finansowych, dotyczącym zwłaszcza restrukturyzacji zadłużenia kredytobiorców zagrożonych niewypłacalnością i egzekucją. Prowadzi szkolenia dla banków w zakresie projektowania i egzekwowania zabezpieczeń do umów kredytowych.


Jest członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie i członkiem Komisji Doskonalenia Zawodowego ORA w Warszawie. Wielokrotnie był też delegatem na Krajowy Zjazd Adwokatury.

Rekomendacje

 BANKOWOŚĆ I FINANSE


Inne wybrane rekomendacje:


"Marcin does not limit himself to providing legal advice but has a commercial mind which adds tremendous value." – Chambers Europe 2018 | Banking & Finance


He is open-minded and flexible.”  IFLR1000 2018 Financial and Corporate


"He is very helpful and business-oriented," a client says. – Chambers Europe 2016 | Banking & Finance


Publikacje

STARSI PARTNERZY:

PARTNERZY:

DORADCY:

PRAWNICY: